Zawód lekarza stał się w ostatnim czasie profesją wysokiego ryzyka prawnego. Statystyki prowadzone przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta oraz Naczelną Izbę Lekarską wskazują, że w ciągu zaledwie dwóch lat skokowo wzrosła liczba spraw wynikających z błędów i wypadków medycznych.

Ryzyko prawne w zawodzie wzrosło też wraz z wejściem w życie ustawy refundacyjnej, która nałożyła na lekarzy dodatkowe obowiązki związane z wystawianiem recept. W wyniku wprowadzenia tych regulacji lekarze zaczęli interesować się ubezpieczeniami ochrony prawnej, które mogą ich zabezpieczać w przypadku sporu z NFZ.

W zależności od tego czy lekarz wykonuje swoją pracę w oparciu o umowę o pracę czy też w ramach prowadzenia działalności gospodarczej, jego działalność zawodowa będzie objęta ochroną prawną z ubezpieczenia prywatnego lub firmowego. Również w codziennym, prywatnym życiu napotykamy na różne trudności i problemy prawne. Dlatego warto ochronę ubezpieczeniową firmy lub wolnego zawodu uzupełnić o ubezpieczenie „Ochrona prawna w życiu prywatnym”.

TELEFONICZNE PORADY PRAWNE

Nie wiesz jakie prawa są po Twojej stronie? Masz wątpliwości i potrzebujesz porozmawiać z prawnikiem o swojej sytuacji? Zadzwoń, a w ramach polisy udzielimy Ci wyczerpującej odpowiedzi. Nasi prawnicy są do Twojej dyspozycji!

FINANSOWANIE KOSZTÓW

Dzięki Polisie Ochrony Prawnej D.A.S. nie martwisz się o koszty procesów sądowych, rzeczoznawcy lub prawnika. Zajmiemy się każdą sprawą z zakresu Twojego ubezpieczenia.