19 kwietnia 2019

News

Wyjazd na Majówkę lub wakacyjny urlop?

Wyjazd na Majówkę lub wakacyjny urlop? Agencie, pamiętaj, żeby zaproponować Klientom ubezpieczenie prawne!

Zbliża się długi weekend majowy, a niedługo po nim rozpoczyna się sezon wakacyjny. Agentów zaczną odwiedzać urlopowicze, by wykupić ubezpieczenie turystyczne. Niektórzy z nich będą poszukiwać najbardziej kompleksowej ochrony, która zapewni im oraz ich rodzinie pełne bezpieczeństwo podczas urlopu. Takim klientom do standardowej oferty warto zaproponować rozszerzenie w postaci ubezpieczenia prawnego, które przyda się w przypadku problemów podróżujących– zarówno w kraju, jak i za granicą.

Problemy lub spory prawne z przewoźnikiem, hotelem czy biurem turystycznym – który Agent nie słyszał o takich przypadkach w rozmowach z Klientami? Takie sytuacje mogą zepsuć nawet najprzyjemniejszy urlop i często potrafią się ciągnąć miesiącami, gdy urlopowicz chce uzyskać np. należne mu odszkodowanie. Na wypadek takich kłopotów Agent także może zapewnić Klientowi ochronę. Świetnie sprawdzi się tu ubezpieczenie prawne DAS.

Must have w urlopowej ofercie

Ubezpieczenie prawne zapewnia dostęp do stałego wsparcia prawnego zarówno podczas wakacyjnego wyjazdu, jak i na co dzień. Najszerszą ofertę ubezpieczeń prawnych Agenci mogą znaleźć w DAS, ponieważ to jedyne specjalizujące się wyłącznie w tego rodzaju polisach Towarzystwo na polskim rynku. Zakres ochrony w DAS obejmuje aż 43 kraje Europy i basenu Morza Śródziemnego, w tym popularne destynacje turystyczne, jak np. Egipt, Turcja, Tunezja.

Ten rodzaj ubezpieczenia pokrywa honorarium prawnika, który pomaga dochodzić praw klienta w sporach np. z organizatorem wycieczki, właścicielem ośrodka wczasowego lub hotelu czy linią lotniczą. Za odwołany lot, zniszczony bagaż, kradzież w hotelu, wycieczkę bądź nocleg niezgodny z ofertą należy się bowiem rekompensata lub finansowe odszkodowanie. Przykładem może być historia jednej z klientek DAS, która wykupiła pobyt w egipskim hotelu. Obiekt reklamował się jako ekskluzywny, ale okazał się bardzo zaniedbany, a z powodu złego stanu technicznego basenu klientka uszkodziła dotkliwie nogę. Dzięki ubezpieczeniu DAS łatwo sfinansowała koszty procesu sądowego przeciwko właścicielowi hotelu i otrzymała odszkodowanie oraz zadośćuczynienie.

Zastosowanie ubezpieczeń prawnych najłatwiej tłumaczyć na przykładach „z życia wziętych”. Z niektórymi tego typu sytuacjami klienci mogli mieć już do czynienia i tym bardziej docenią propozycję ubezpieczenia się na taki wypadek przedstawioną przez Agenta – wskazuje Izabela Miedzianowska, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Agencyjnej DAS.

Prawnik zadba o spokój turysty 

Czasem zdarza się jednak, że usługodawca, który zepsuł urlopowiczowi wypoczynek, nie chce uznać swojej odpowiedzialności. Niekiedy jedynym rozwiązaniem jest w takim przypadku skierowanie sprawy do sądu. Ubezpieczenie prawne pokryje wynagrodzenie prawnika, jak i inne wydatki związane z procesem, np. opłaty sądowe, koszty opinii biegłych czy tłumaczenia dokumentów.

Dodatkowo, ubezpieczony ma także dostęp do nielimitowanych, telefonicznych porad prawnych i może szybko uzyskać potrzebne informacje, np. w razie stłuczki podczas zagranicznego wyjazdu. Dzięki natychmiastowej konsultacji prawnej dowie się, jakie przysługują mu w danej sytuacji prawa oraz jak się zachować i jakie dowody zebrać na miejscu zdarzenia. Z pomocą prawną urlopowicz może podejmować korzystne dla siebie decyzje i uniknąć wielu potencjalnych problemów prawnych.

Dobry pomysł na uzupełnienie oferty

Dodatkowymi atutami DAS są m.in rozpoznawalność marki na świecie, a także współpraca z  partnerskimi kancelariami w Polsce i za granicą. To wszystko gwarantuje ubezpieczonym najwyższy poziom jakości obsługi.

Ubezpieczenia prawne to świetny dodatek do pakietu urlopowych ubezpieczeń, bo nie „kanibalizują się” z ofertą innych ubezpieczycieli, a wręcz idealnie ją uzupełniają. To również szansa dla Agenta na wygenerowanie dodatkowych dochodów na bazie dotychczasowych Klientów w coraz trudniejszych realiach rynkowych podsumowuje Izabela Miedzianowska z DAS.

[artykuł został opublikowany w kwietniowym wydaniu Gazety Ubezpieczeniowej, 2019]

Prawny newsletter

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na naszym blogu oraz ciekawostkach prawnych? Zapisz się na naszą listę!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci mojego adresu e-mail i mojego imienia przez D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A., w celu przesyłania mi newsletteru zawierającego informacje handlowe.