13 lutego 2019

News

Ubezpieczenia ochrony prawnej – idealne uzupełnienie oferty produktowej Agenta

Ubezpieczenia ochrony prawnej – idealne uzupełnienie oferty produktowej Agenta

Rozpoczął się sezon zimowych wyjazdów. Wielu naszych klientów planuje już wyjazd z dziećmi na ferie. Przy okazji sprzedaży ubezpieczeń turystycznych na narty, snowboard czy urlop w ciepłych krajach warto zaproponować klientowi rozszerzenie standardowej ochrony ubezpieczeniowej o ochronę prawną. To bardzo ciekawy wyróżnik w ofercie i pomocne rozwiązanie, które przyda się klientowi nie tylko w czasie zimowego wyjazdu, ale i przez cały rok.

Sprzedaż ubezpieczeń z roku na rok staje się coraz trudniejsza. Agentom i tradycyjnym Multiagencjom rośnie konkurencja w postaci portali czy aplikacji internetowych, dzięki którym klienci mogą w kilka minut porównać, wybrać i zakupić interesujące ich ubezpieczenie. Biznesu nie ułatwia powracająca cyklicznie wojna cenowa, która ma wpływ na dochody, w szczególności ze sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych. Rosną też wymagania i świadomość samych klientów. Wszystkie te wyzwania skłaniają Agentów do poszukiwania nowych możliwości generowania zarobku i uatrakcyjnienia swojej oferty. Produktem, który odpowiada na te potrzeby Agentów jest ubezpieczenie ochrony prawnej.

Prawnik do usług

Najszerszą ofertę ubezpieczeń ochrony prawnej Agenci mogą znaleźć w D.A.S. Towarzystwie Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. To jedyne w Polsce towarzystwo ubezpieczeniowe, które specjalizuje się wyłącznie w tego rodzaju polisach. Rozpoznawalność marki na świecie, międzynarodowe struktury oraz posiadanie własnej wyspecjalizowanej kancelarii prawnej, jak i wieloletnia współpraca z innymi renomowanymi kancelariami, gwarantują ubezpieczonym najwyższy poziom jakości obsługi. Dodatkowym atutem D.A.S. jest szeroki zakres terytorialny ochrony ubezpieczeniowej, który obejmuje aż 42 państwa Europy i basenu Morza Śródziemnomorskiego.

To ważny argument w rozmowie z klientem. W D.A.S. jesteśmy bowiem w stanie zapewnić mu ochronę prawną nie tylko na terenie Unii Europejskiej, ale i nawet poza Europą, w tym w krajach będących popularnymi destynacjami wyjazdowymi Polaków, jak np. Egipt, Turcja, Tunezja czy Maroko – wskazuje Izabela Miedzianowska, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Agencyjnej w D.A.S.

Coraz więcej Polaków wyjeżdża na zimowy urlop za granicę w celu uprawiania sportów zimowych lub odpoczynku od śniegu i zimna. Według raportu portalu Wakacje.pl w trwającym obecnie sezonie zimowym wypoczynek poza Polską planowało niemal dwa razy więcej osób niż w roku ubiegłym.

Udany wyjazd z ochroną prawną

Zbliżający się sezon ferii i zimowych wyjazdów jest dobrą okazją do zapoznania klienta z  produktem ubezpieczenia ochrony prawnej, który może być przydatny zarówno wtedy, gdy nasz klient planuje szusować po stokach, jak i wygrzewać się na plaży w egzotycznym kraju i to bez względu na to czy wybierze wyjazd z touroperatorem czy bez. W ramach takiej polisy ubezpieczyciel pokrywa koszty honorarium wynajętego radcy prawnego lub adwokata, który pomaga dochodzić praw klienta w sporach m.in. z organizatorem wycieczki, właścicielem ośrodka wczasowego czy linią lotniczą np. w sprawie dotyczącej odwołanego lotu czy zaginionego bagażu. Ubezpieczenie chroni klienta również w przypadku wydarzeń związanych z nieszczęśliwymi wypadkami na stokach narciarskich. Ubezpieczony ma dostęp do nielimitowanych, telefonicznych porad prawnych i może szybko ją uzyskać  np. w razie stłuczki w drodze na urlop. Ubezpieczenie ochrony prawnej obejmuje także koszty sądowe powstałe w trakcie prowadzenia procesu. Adwokata lub radcę prawnego klient może wybrać sam lub skorzystać z kancelarii współpracujących z D.A.S.

 – Zastosowanie ubezpieczeń ochrony prawnej najłatwiej tłumaczyć na przykładach „z życia wziętych”. Z niektórymi takimi sytuacjami klienci mogli mieć już do czynienia i tym bardziej docenią propozycję ubezpieczenia się na taki wypadek przedstawioną przez Agenta. Sprzedającym ubezpieczenia D.A.S. zapewniamy także wiele przydatnych materiałów oraz pomagamy przygotować się do rozmowy z potencjalnymi klientami – dodaje Izabela Miedzianowska.

Co więcej, ubezpieczenia ochrony prawnej nie „kanibalizują” się z produktami innych ubezpieczycieli, są bowiem oddzielnym produktem, który uzupełnia tradycyjną ofertę. Dzięki ubezpieczeniom ochrony prawnej Agent może zaproponować klientowi szerszą i bardziej kompleksową ochronę ubezpieczeniową, szczególnie, że produkt ten ma wiele różnych wariantów. D.A.S. ma ofertę zarówno dla osób indywidualnych, rodzin, przedsiębiorców, pojazdów, jak specjalistyczny produkt dla przedsiębiorstw posiadających floty pojazdów. Nowością na rynku jest też propozycja ubezpieczenia ochrony prawnej w formie benefitu pracowniczego. Ten rodzaj polis jest więc świetnym uzupełnieniem oferty produktowej Agentów i okazją do wygenerowania dodatkowych dochodów na bazie dotychczasowych Klientów w coraz trudniejszych realiach rynkowych.

 

[artykuł został opublikowany w styczniowym wydaniu Miesiecznika Ubezpieczeniowego, 2019]

Prawny newsletter

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na naszym blogu oraz ciekawostkach prawnych? Zapisz się na naszą listę!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci mojego adresu e-mail i mojego imienia przez D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A., w celu przesyłania mi newsletteru zawierającego informacje handlowe.