Znajdź Agenta

16 maja 2019

Aktualności

Nowe Przedstawicielstwo DAS w Katowicach

Ponad 80% mieszkańców Śląska potrzebuje prawnika przynajmniej raz w roku

Jak wynika z badania „Problemy prawne Polaków”[1], co piąty mieszkaniec województwa śląskiego miał w ciągu ostatnich 5 lat kłopot natury prawnej. Co ciekawe, prawie połowie respondentów przydarzył się w sprawie z urzędem. Mieszkańcy Śląska często napotykali prawne wyzwania także w kwestii zakupów, transakcji w internecie oraz w związku z poruszaniem się transportem drogowym.

Spory i problemy prawne w życiu prywatnym czy zawodowym to ryzyko, z którym każdy z nas mierzy się na co dzień. Mogą być one efektem naszych błędów, wypadków czy nieumyślnych działań. Problem prawny czy spór może zrodzić się także w wyniku działań innych osób lub podmiotów, na co często nie mamy wpływu. Wsparcie adwokata lub radcy prawnego w takich sytuacjach jest niezwykle przydatne, a czasem wręcz niezbędne. Niestety, wysokie koszty profesjonalnej pomocy prawnej okazują się często dużą barierą w korzystaniu z usług prawników. 36% mieszkańców Śląska w razie sporu prawnego najbardziej obawia się właśnie wydatków z nim związanych.

Za to co czwarty badany przede wszystkim nie chce tracić czasu i energii na taką sprawę. Co piąty respondent z województwa śląskiego przyznaje także, że zrezygnował z dochodzenia swoich roszczeń (np. odszkodowania), choć mógł się o nie ubiegać. Takim problemom można łatwo zaradzić – twierdzą eksperci DAS, ubezpieczyciela, który od lat ubezpiecza Polaków w zakresie ochrony prawnej.

Z naszych badań wynika, że 82,5% mieszkańców województwa śląskiego deklaruje chęć skorzystania z profesjonalnego wsparcia prawnego przynajmniej raz w roku, a niektórzy z nich nawet częściej. Zapotrzebowanie na tego typu usługi w obecnym świecie jest bardzo duże, ale przeszkodą są wysokie koszty. Nie musi tak jednak być, ponieważ możemy się na taki wypadek ubezpieczyć. Ubezpieczenie prawne daje dostęp m.in. do porad prawnych, finansuje honorarium adwokata, a także pokrywa koszty postępowania sądowego. Takie rozwiązanie jest bardzo popularne i cenione na Zachodzie, ponieważ realnie chroni finanse rodziny czy firmy. Jak pokazują badania, z pewnością przydałoby się także niejednemu mieszkańcowi Śląska – wskazuje Izabela Miedzianowska, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Agencyjnej z DAS.

Przed mieszkańcami województwa śląskiego pojawiła się doskonała okazja do poznania ubezpieczeń prawnych i ich przetestowania – w Katowicach otwiera się nowe Przedstawicielstwo DAS. Na zainteresowanych zapewnieniem sobie „prawnego assistance” eksperci DAS będą czekać od 16 maja br., w placówce na ul. Mikołowskiej 9. Na powitanie, w dniach od 16 maja do 25 czerwca br. DAS oferuje nowym klientom specjalną zniżkę 30% po podaniu kodu „OP2019K”. Nie warto więc zwlekać!

[1]   Badanie „Problemy prawne Polaków”, wykonane przez SW Research na zlecenie DAS Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej.

[informacja prasowa DAS, 15.05.2019]